Popraw jakość swojego życia dzięki tej prostej metodzie

Czym jest EFT?

EFT (Emotional Freedom Technique / Techniki Emocjonalnej Wolności) jest bardzo prostą, jednak niezwykle skuteczną metodą pracy z konfliktami. W kilka minut można przy jej pomocy uwolnić emocje, z którymi zmagamy się od lat. Dobrze radzi sobie z emocjami niewiadomego pochodzenia, a nawet bólem fizycznym.

EFT (Emotional Freedom Technique) – to skrót, który po polsku oznacza – Techniki Emocjonalnej Wolności. Metodę tą nazywa się również tapping, opukiwanie czy też emocjonalna akupunktura, ponieważ polega właśnie na opukiwaniu odpowiednich punktów na ciele. EFT to metoda i zarazem system pracy łączący umysł z ciałem i reprezentuje zupełnie inne podejście niż współczesna medycyna akademicka oraz psychologia. System stworzył w latach 80 amerykański inżynier Garry Craig bazując na doświadczeniach amerykańskiego psychologa dr Rogera Callahana. Jak zwykle tego typu odkrycie nastąpiło „przypadkiem” i było połączeniem badań nad emocjami w kontekście medycyny chińskiej i różnorodnych metod psychoterapeutycznych. Nawet sam twórca nie spodziewał się jak nieprawdopodobne wyniki będą efektem zastosowania tej nowej metody.

 Dzięki EFT docieramy do bezpośredniej przyczyny naszych problemów i usuwamy ją jako zaburzenie w systemie energetycznym. Metoda ta wywodzi się z dorobku Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, która traktuje człowieka całościowo nie oddzielając ciała fizycznego od psychiki. Nie rozróżnia chorób fizycznych i psychicznych. Wszystko jest zaburzeniem w przepływie energii. EFT wychodzi z założenia stosowanego w Medycynie Chińskiej, że przyczyną wszystkich negatywnych emocji jest właśnie zaburzenie przepływu energii w meridianach. Dlatego stosując tą technikę, przywracamy prawidłowy przepływ energii i dzięki temu uwalniamy się od problemów natury emocjonalnej i zarazem fizycznej.

 Pojawić się może więc pytanie – jaka jest różnica pomiędzy psychoterapią a EFT. Odpowiedź jest prosta – psychoterapia polega na zrozumieniu problemu, EFT polega na uwolnieniu się od problemu. Dlatego technika ta stanowi doskonałe uzupełnienie każdej terapii. Dr Aleksander Lowen powiedział, że żadna terapia nie jest skuteczna, jeśli nie dotknie się ciała. A w EFT dotykamy właśnie ciała.
EFT to niezwykle prosta, szybka i zadziwiająco skuteczna technika. Bezpieczna zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Typowe sesje psychoterapeutyczne oparte na tradycyjnych systemach mogą trwać miesiącami, a czasem nawet latami. Często pacjenci wracają do trudnych i niechcianych przeżyć. Zdarza się, że przeżyte niejednokrotnie traumatyczne historie powodują, że pacjenci chcą uniknąć kontaktu z tymi zdarzeniami i przerywają terapię. Stosując EFT nie musimy wracać do tych przeżyć i trudnych emocji– a jednak potrafimy je uwolnić. Nasz umysł ma naturalną skłonność do odrzucania zmian, które traktuje jako zagrożenie i dlatego tak trudno nam coś w sobie zmienić lub wdrożyć nowe nawyki. A dzięki EFT możemy ten mechanizm ominąć i szybko osiągać efekty. I tu właśnie tkwi sukces EFT – łączymy pracę mentalną z pracą z ciałem (bo używamy punktów na ciele). Dodatkowym plusem tej metody jest to, że zmiany zachodzą w Tobie na stałe, a nie tylko doraźnie.

Dla mnie sesje EFT to trening umysłu. Podobnie jak trenujemy mięśnie korzystając np. z siłowni, aby uzyskać zamierzony efekt, tak samo jest z umysłem. Trenujesz swój umysł – sposób myślenia, postrzegania i system przekonań. Trening polega na pozbyciu się tego, co nie jest Twoje i Ci nie służy, a często nawet i szkodzi, co powoduje ból, choroby czy jakikolwiek dyskomfort w ciele ale też i w życiu

Wszystko, co dzieje się w Twoim umyśle, mózg przepisuje do ciała. Niezależnie od tego czy jest to pozytywne czy negatywne. To, co negatywne (zdarzenia, sytuacje, słowa) daje o sobie znać. Dlatego poprzez napięcia, ból, jakikolwiek dyskomfort ciała lub umysłu czy nawet chorobę, otrzymujesz informacje wprost – że powinieneś zatroszczyć się o siebie. Jeśli tego nie zrobisz, problem będzie się pogłębiał.

EFT – to technika usuwania blokad w naszym umyśle, negatywnych myśli i przekonań.

Mamy wiele przekonań, myśli, poglądów i emocji, które fundujemy sobie sami. Ale wiele z nich przekazują nam nasi rodzice i najbliższe otoczenie. To przekazywanie dzieje się w sposób nieuświadomiony, bo cały ten proces odbywa się w głębokich warstwach naszej psychiki.

Nasze negatywne przekonania i emocje mogą działać jak wirusy w naszych komputerach. Jeśli nie zainstalujemy odpowiedniego programu antywirusowego (takiego np. jak technika EFT), to nigdy nie będziemy w pełni dobrze funkcjonować.

DZIAŁANIE EFT
EFT SKUTKUJE TRWAŁYMI, MOŻLIWYMI DO ZBADANIA, FIZYCZNYMI ZMIANAMI W MÓZGU

– Działa niezwykle relaksująco i uspokajająco. Już po 15 minutach stosowania techniki EFT obniża się poziom kortyzolu o 50% (hormon stresu).
– Zmniejsza negatywne emocje i eliminuje negatywne przekonania.
– Zmniejsza dolegliwości fizyczne (bóle związane ze stresem).
– Trwale zmienia system postrzegania. Po regularnych sesjach już nie wracasz do starych negatywnych wzorców.
– Nabierasz dystansu. Już temat/zdarzenie tak nie boli.
– Stajesz się silniejsza/silniejszy.
– Zaczynasz widzieć i wiedzieć, że sobie poradzisz.
– Poprawia koncentrację i uważność.
– Pozytywnie wpływa na ciało i psychikę.
– Przyczynia się do wzmocnienia sił życiowych.
– Punkty, które wykorzystujemy, mają tak dużą skuteczność, że efektem ubocznym EFT jest także pobudzona produkcja kolagenu w ciele oraz poprawa trawienia.

Co możesz zyskać dzięki EFT?

Osoby, które regularnie stosują EFT, dostrzegają w swoim życiu wiele pozytywnych zmian – są pogodne i pełne optymizmu, mają lepsze relacje z innymi ludźmi, wzrasta ich samoocena i wiara we własne możliwości, są kreatywne, łatwiej osiągają zamierzone cele oraz odnoszą więcej sukcesów. Ty też możesz wiele zyskać dzięki EFT.

EFT – jak uwalniać emocje i konflikty

Przez pierwsze 5-6 naszego życia lat w podświadomości tworzy się większość naszych późniejszych reakcji emocjonalnych, wzorców, przekonań. To właśnie one kreują rzeczywistość, w której żyjemy później. Warto się im przyjrzeć i rozpracować aby zrozumieć dlaczego jesteśmy właśnie w tym miejscu w naszym życiu.

Odnajdując przyczynę konfliktu często zadajemy sobie pytanie “ok… i co teraz?”. Najczęstszą ich przyczyną są zablokowane emocje, których nie umiemy wyrazić lub po prostu nie mamy do tego odpowiednich warunków, bo… “co ludzie powiedzą, tak nie wypada, nie chcę psuć relacji z bliskimi”.

Pod każdym przekonaniem i wzorcem kryją się emocje, które je zaprogramowały. Pracując nad tymi właśnie emocjami możemy zmienić nasze reakcje oraz sposób myślenia, a co za tym idzie, uwolnić się od konfliktów i kryjących się pod nimi chorób.

EFT i Totalna Biologia

Znając zasady i reguły, którymi rządzi się Totalna Biologia oraz Medycyna Germańska możemy w prosty sposób uwolnić się od traum przeszłości, negatywnych i destrukcyjnych wzorców. Jeśli wiem, że przyczyną mojej choroby jest nieustanny lęk o finanse i wiem też kiedy się to zaczęło, pracując przy pomocy EFT mogę w końcu pozbyć się tych przekonań i programów, a w ich miejsce ulokować coś bardziej sprzyjającego. Efektem jest nie tylko powrót do zdrowia, ale przewartościowanie rzeczywistości, w której żyjemy i poprawa jakości życia oraz relacji z ludźmi. Choroba to tylko czubek góry lodowej, a prawdziwe uwolnienie dociera znacznie głębiej.

Konsultacja z Totalnej Biologii polega na odszukaniu i zrozumieniu przyczyn Twojego obecnego stanu fizycznego (dlatego najczęściej kojarzona jest z poszukiwaniem źródeł choroby) lub psychicznego.

My w Arche-Lab stosujemy techniki EFT wobec osób, które do nas zwracają się o pomoc.

Nie tylko w przypadku chorób ale także w przypadkach poprawy komfortu życia na różnych płaszczyznach: w biznesie, relacjach partnerskich w podnoszeniu samooceny, łamaniu oporu w nawiązywaniu kontaktów, czy w odbudowie wypalających się i upadających związków.

Uczymy naszych klientów i przygotowujemy ich do pracy indywidualnej solo i w duecie.

Już po kilku sesjach klienci są w stanie samodzielnie pracować z własnymi problemami.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Podobało się? Podziel się z innymi ....

Leave a Comment

Przewiń do góry