Polityka prywatności

Polityka prywatności sklepu zgodna z  General Data Protection Regulation (GDPR), czyli Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych (RODO) oficjalnie obowiązujący od  25 Maja 2018 r.

Zapewniamy naszym Klientom pełne poszanowanie ich prywatności oraz ochronę ich danych osobowych.

Prywatne  dane osobowe  naszych  Użytkowników  (dalej zwany „Klient”) nie są zbierane w eksesyjnej ilości. Każde dane są przekazywane przez Klienta  dobrowolnie. Klient dobrowolnie również może zarejestrować swoje dane stwarzając konto na stronie  www.arche-lab.com;
Dane obowiązkowe do formularza rejestracyjnego jak również potrzebne do zamówień i wystawiania ważnej dokumentacji to:  imię  Klienta,  nazwisko, do rejestracji  adres faktury,  adres  do wysyłki  (jeżeli inny niż podany do faktury), adres e-mail  oraz  IP  użytkownika. Są to jedyne dane osobowe potrzebne firmie Arche Lab do prawidłowego wykonywania usług i bezproblemowej sprzedaży i dostarczania produktów.  Dodatkowo dobrowolne  jest podanie  numeru telefonu  i  daty urodzenia. Arche Lab nie sprzedaje  żadnych  danych osobom lub firmom trzecim, dane dodatkowe jak numer telefonu jest używane tylko i wyłącznie do kontaktu z klientem w razie problemów z zamówieniem, celach marketingowych. Data urodzenia jest używania tylko do ustalania promocji /próbek produktów/ materiałów promocyjnych. Dane te nie są wymagane do rejestracji ani złożenia zamówienia, jednakże są polecane by ulepszyć korzystanie z serwisu.


Arche Lab dokłada wszelkich starań by dane osobowe Klienta były bezpieczne poprzez nie wymaganie większej ilości informacji niż to jest potrzebne. Arche Lab nie sprzedaje danych osobowych, nie powiela ani nie upublicznia w żaden sposób zamówień klientów. Informacje traktowane są zgodnie z polityką prywatności (tj. Informacja na temat zamówień nie jest nigdzie upubliczniana ani współdzielona).
Wszystkie dane osobowe, jak również sposób użytkowania strony są zbierane by udoskonalić doświadczenie i usługi Klientom.
Dane nie są przetrzymywane dłużej niż to jest potrzebne, maksymalnie 5 lat. Klient ma pełne prawo do usunięcia jej/jego danych osobowych gromadzonych i przetwarzanych przez Arche Lab. W takim przypadku Klient musi skontaktować się w formie listownej na adres 20 Padbury Drive OX16 4 QT lub e-mailowej  arche.lab.2020@gmail.com  z prośbą o usunięcie lub udostępnienie informacji posiadanych na temat Klienta.
Klienci mają możliwość subskrybowania naszego Newslettera, poprzez podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i przesyłanie informacji handlowych. Dzięki Newsletterowi Arche Lab może dzielić się z Klientem informacjami na temat promocji, wyprzedaży, najnowszych ofertach itd. Aby zrezygnować z subskrypcji Newslettera wystarczy wysłać e-mail na adres  arche.lab.2020@gmail.com.


Arche Lab   również używa firm ‘trzecich’ do zbierania danych na temat użytkowania strony, tego jak Klient się porusza, wyszukiwanych fraz itp. Są to dane dodatkowe, które nie umożliwiają w żaden sposób identyfikacji Klienta, a są to jedynie mechanizmy analiz usług internetowych dostarczonych przez Google Inc. W tym celu zbierane są pliki cookies, których informacje są przekazywane na serwery Google, gdzie mogą być zarchiwizowane.
Strona  www.arche-lab.com  zawiera plug-in do serwisu społecznościowego Facebook. Plug-in Facebooka na naszej stronie jest oznaczony logiem tego serwisu. Plug-in jest podłączony bezpośrednio z profilem Arche-Lab  na serwerze Facebooka. Facebook może uzyskać informacje, że strona była odwiedzana przez Klienta z jej/jego adresu IP. Jeżeli strona jest odwiedzana gdy Klient jest zalogowany na swój profil w tym serwisie, taka informacja może być zarejestrowana.
Pragniemy zwrócić uwagę, że jeżeli na stronie internetowej Arche Lab lub stronie na portalu społecznościowym Facebook lub Instagram, zamieszczamy linki prowadzące do innych, nieadministrowanych przez nas stron internetowych, to nie możemy odpowiadać ani za zawartość tychże stron, ani za stopień ochrony prywatności realizowany przez administratorów. Podejmując decyzję o przejściu na takie strony, Klient czyni to na  własną  odpowiedzialność. Zachęcamy przy okazji do zapoznania się z polityką prywatności realizowaną przez te strony, zanim Klient udostępni im swoje dane osobowe.


Każdy Klient, który przekazał nam swoje dane osobowe ma  pełną możliwość  dostępu do swoich danych w celu ich weryfikacji, modyfikacji lub też żądania usunięcia.
Sklep nie przekazuje, nie sprzedaje ani nie użycza zgromadzonych danych osobowych Klientów osobom trzecim, chyba że dzieje się to za wyraźną zgodą lub na życzenie Klienta albo na żądanie uprawnionych na podstawie prawa organów państwa w związku z toczącymi się postępowaniami.

Przewiń do góry