Jak dbasz o swoje centrum zdrowia?

pępek, olejki, masaż Czy wiesz, że Twój pępek komunikuje się z całym ciałem? Nasz pępek jest niesamowitym darem. Według nauki pierwszą częścią powstałą po poczęciu jest pępek. Nasz pępek jest bez wątpienia niesamowitą rzeczą! Wszystkie nasze żyły są połączone z pępkiem, co czyni go centrum naszego ciała. Pępek to samo życie!

Pępek jest jednym z najważniejszych punktów witalnych na ciele człowieka. Wiedza o punktach witalnych była ważnym elementem kształcenia w zakresie lecznictwa, ale też azjatyckich sztuk walki.  Z jednej strony zranienie mogło unieszkodliwić wroga, z drugiej przynosić ulgę w dolegliwościach i leczyć. Zabiegi na pępek są znane w różnych kulturach w tym słowiańskiej, stosowane w medycynie chińskiej, tybetańskiej.

Pępek jest pozostałością po związaniu z matką, to ważny punkt energetyczny połączony z różnymi częściami ciała. Tuż za nim znajdują się jelita,  ważne węzły chłonne i połączone z systemem nerwowym główne naczynia krwionośne, dlatego wszelkie substancje wcierane w okolice pępka natychmiast się wchłaniają i rozprowadzają po całym organizmie. Stąd pępek jest ważnym elementem przy różnego rodzaju terapiach starych systemów leczniczych. W tradycyjnej medycynie chińskiej pępek jest jednym z najważniejszych punktów energetycznych, będącym źródłem energii życiowej. To on decyduje o dobrym lub złym samopoczuciu, o pełni sił lub osłabieniu.

Czy wiesz, dlaczego w pępek warto wlewać różne olejki?  Naturalne tłuszcze i olejki eteryczne nakładane na pępek przynoszą ulgę w wielu typowych dolegliwościach. Od olejków nośnikowych po olejki eteryczne, wszystkie są szczególnie przydatne do ochrony zdrowia człowieka. Zastosowanie tych olejków do różnych części ciała może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. W medycynie wschodu znanych jest wiele zabiegów na pępek, leczących różne dolegliwości i choroby. Stosuje się masaże i uciski tej okolicy, okłady z ziołowych papek, minerałów, olejków, a nawet ciasta!   W cudowny sposób wzmacniają one odporność, układ nerwowy, pracę wszystkich narządów wewnętrznych, a także psychiki, działając kojąco na nasz umysł i emocje.

O tym, że można nawet maluchom w pępek włożyć wacik nasączony alkoholem, aby obniżyć gorączkę, wiedziałam – a teraz wiem też, że można dodatkowo dodać jeszcze odpowiedni olejek. Jakie korzyści ma stosowanie naturalnych olejków na nasze centrum zdrowia? Poniżej przedstawię kilka zaskakujących informacji:

– Leczy problemy żołądkowe – zastosowanie olejków eterycznych na pępek może złagodzić ból brzucha. Poprawia także zdrowie żołądka, zapobiegając zatruciom pokarmowym, niestrawności i biegunce. Jest to również świetne lekarstwo na wzdęcia i nudności. Możesz spróbować olejku imbirowego lub olejku miętowego, aby złagodzić ból brzucha.

– Usuwa brud – podobnie jak inne części ciała, pępek powinien być regularnie czyszczony. Możesz używać naturalnych olejów, takich jak olej z pestek winogron, olej słonecznikowy, olej jojoba. Oleje te są lekkie i mogą skutecznie czyścić obszar. Wystarczy nałożyć kilka kropli na wacik i delikatnie wyczyścić pępek.

– Leczy infekcje – pępek może  okazać się domem dla grzybów i bakterii, które mogą powodować infekcje. Przy pomocy odpowiedniego oleju możesz zapobiec infekcjom. Najlepszym wyborem jest olejek z drzewa herbacianego, ponieważ ma niesamowite właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. Możesz także użyć oleju musztardowego, który niszczy bakterie.

– Nawilża skórę – Nałożenie na pępek naturalnych olejków, takich jak oliwa z oliwek i olej kokosowy, nawilży i zmiękczy skórę.

– Zmniejsza ból menstruacyjny – stosowanie rozcieńczonych naturalnych olejków, zwłaszcza tych o działaniu uspokajającym, takich jak mięta pieprzowa, imbir, szałwia i cyprys, może spowodować szybką ulgę. Masuj brzuch tymi olejkami rozcieńczonymi olejem nośnym.

– Może poprawić płodność – pępek jest związany z płodnością. W końcu łączy matkę z dzieckiem. Zastosowanie olejku eterycznego na pępek może poprawić płodność zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Najlepsze są do tego celu oleje takie jak jałowiec, szałwia muszkatołowa, damiana, liść guawy. Świetnie sprawdzi się też olej kokosowy (zwiększa ruchliwość plemników, rozluźnia mięśnie macicy). Masuj pępek jednym z tych olejków, aby regulować hormony i zwiększyć prawdopodobieństwo poczęcia. Możesz także użyć oleju z drzewa różanego lub sandałowego dodając oleju z pestek winogron.

– Pomaga w chorobie lokomocyjnej – tuż za pępkiem przechodzi nerw błędny, szczelne zaklejenie pępka zwykłym plastrem chroni przed chorobą lokomocyjną.

Przesuszone usta – wacik nasączony odrobiną olejku musztardowego, migdałowego lub lawendowego trzymamy w pępku przez całą noc. Możemy zabezpieczyć plastrem.  Za 2-3 dni usta przestaną wysychać, nabiorą wilgoci i delikatności

– Pomaga pozbyć się zbuntowanych pryszczy i trądziku – już kilka kropli olejku neem w pępku działa silniej niż stosowane miejscowo.

UWAGA: Zawsze należy rozcieńczyć olejki eteryczne w olejach nośnikowych, a następnie użyć. Ponieważ najczęściej olejki są skoncentrowane i mogą uszkodzić skórę, gdy jest stosowany w nadmiernych ilościach.

Jak można masaż pępka? 
Ciepły olejek wlewamy do pępka, delikatnie pocieramy dłonie o siebie, by się rozgrzały. Prawą rękę kładziemy na pępku i rozcieramy kolistymi ruchami zgodnie z ruchem wskazówek zegara 20 razy. Za każdym okrążeniem lekko zwiększamy nacisk.

Jakie olejki do pępka?

Stosowane oleje muszą być naturalne i jak najwyższej jakości. Pępek to bardzo chłonne i wrażliwe miejsce – chemiczne dodatki do olejków mogą spowodować zatrucie. Aplikację olejku ułatwią ci buteleczki z zakraplaczem – takie właśnie posiadamy w ofercie. Wybór znakomitych naturalnych olejków znajdziesz w naszym sklepie.

Olejki, które można stosować na pępek: pępek, masaż, olejki

  • migdałowy – odżywia i leczy skórę na całym ciele, rozświetla cerę, doskonałe źródło witaminy E, chroni komórki przed działaniem wolnych rodników. Skutecznie redukuje oznaki starzenia. Pomaga uwolnić uczucie niepokoju
  • musztardowy – odżywia i nawilża spierzchnięte, przesuszone usta i skórę, zabija szkodliwe bakterie w jelitach, wspomaga prawidłową pracę jelit, działa łagodnie detoksykująco na organizm
  • neem (z miodli indyjskiej) – leczy trądzik (działa silniej niż stosowany miejscowo). Ponadto polecany jest na choroby oczu, krwawienia z nosa, rozstroje żołądka, wrzodów skórnych, chorób serca i naczyń krwionośnych. Stosowany na pępek pomaga zahamować apetyt (czyli wspomaga odchudzanie) oraz pomoże pozbyć się pasożytów jelitowych. Łagodzi swędzenie skóry.
  • rycynowy – wygładza zmarszczki wokół oczu, odmładza, niweluje bóle kolan
  • kokosowy – poprawia wzrok, rozluźnia mięśnie macicy i brzucha (na bolesne miesiączki i bóle jelitowe), zwiększa płodność (rozluźnia mięśnie macicy i zwiększa ruchliwość plemników)
  • imbirowy (rozcieńcz go w oliwie z oliwek) – usuwa bóle menstruacyjne
  • miętowy (rozcieńcz go w oliwie z oliwek) – likwiduje bóle brzucha różnego pochodzenia, leczy zatrucia pokarmowe, niestrawność, wzdęcia, biegunkę, zapalenie żołądka i nudności
  • kadzidłowy – leczy słaby wzrok, suchość oczu, alergie, problemy żołądkowo-jelitowe, bóle kolan i innych stawów, bóle pleców i głowy, wzmacnia słabe włosy, trzustkę, odżywia spierzchnięte usta i suchą skórę
  • sezamowy – usuwa bóle stawów różnego pochodzenia, wzmacnia kości
  • tymiankowy (rozcieńcz go w oliwie z oliwek) – rozluźnia tętnice i żyły, obniża ciśnienie, uspokaja rozkołatane serce, wzmacnia osłabiony mięsień sercowy; działa moczopędnie, usuwa nadmiar wody, soli i toksyn z organizmu; pomaga usuwać śluz z płuc, oskrzeli, krtani i gardła
  • jałowcowy – poprawia koncentrację oraz uspokaja powtarzające się myśli. Pomaga w trawieniu. Wzmacnia zdrowie nerek, łagodzi uczucie swędzenia, suchość skóry, przyspiesza gojenie ran, redukuje przebarwienia skóry i ją oczyszcza.
  • poprzez pępek możemy również wyleczyć przeziębienie, grypę, katar – nasączoną  alkoholem bawełnę należy utrzymać w pępku.

W naszym laboratorium rozcieńczamy olejki pod konkretne objawy pacjenta. Zgodnie z regułami ich stosowania sporządzamy mieszanki z najlepszych na rynku produktów poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie możesz dostarczyć nam precyzyjnych informacji na podstawie których właściwy olejek zostanie dobrany pod Twój organizm.

Podobało się? Podziel się z innymi ....

Leave a Comment

Przewiń do góry