Czy rozmawiać z dzieckiem o wojnie?

Co robić, gdy dziecko pyta o wojnę? Czy rozmawiać z dzieckiem o wojnie? Jak rozmawiać z dzieckiem o wojnie? Co mówić dzieciom? Wiem, że od kilku dni próbujemy odpowiedzieć sobie na tego typu pytania. W nas samych jest mnóstwo lęku, smutku, złości, rozpaczy… Tuż obok nas są nasze dzieci, które widzą i czują co nam w „duszy gra”. Rodzice od najmłodszych lat starają się tłumaczyć swoim dzieciom otaczającą ich rzeczywistość. Muszą pomóc im zrozumieć często tragiczne wydarzenia, o których słyszą dookoła. Konflikt zbrojny na Ukrainie rodzi zapewne wiele pytań wśród najmłodszych. Nie sposób teraz uciec od rozmów o wojnie w domu, w szkole, na ulicach, w sklepie. Dziecko i tak się dowie, z tych czy innych źródeł. Na nas rodzicach spoczywa odpowiedzialność, aby ta wiadomość była podana w jak najłatwiej przyswajalnej postaci. W rozmowach zadbajmy o komfort psychiczny dziecka, mając jednak na uwadze, że lepiej, by pewne informacje usłyszało z naszych ust.

Dzieci to nasze lustra

Czy jako rodzic zastanawiałeś się, co denerwuje Cię w zachowaniu twojego dziecka. Może jest coś co Cię niepokoi, albo z jakim jego zachowaniem nie możesz sobie poradzić, z jakim zachowaniem się nie zgadzasz, jakiego zachowania nie jesteś w stanie tolerować. Jak reaguje na twoje dobre rady, na zakazy i nakazy, na to co mówisz, o co prosisz? Jak twoje dziecko reaguje na niepowodzenia? Jaki masz kontakt z własnym dzieckiem? Zapraszam do artykułu 🙂

Jak dbasz o swoje centrum zdrowia?

Chcesz podnieść odporność, pozbyć się bólu głowy czy choroby lokomocyjnej? Zadbaj o swój pępek! Według chińskiej medycyny to centrum Twojego zdrowia i jeden z najważniejszych punktów energetycznych ciała. Zobacz, jakie olejki eteryczne stosować do pępka i jak go masować. Pępek to Twoje centrum zdrowia. Zadbaj o niego olejkami i masażem!

Błędne koło chorowania…

Chorowanie to trudny okres przepełniony smutkiem. Zwłaszcza gdy nie chodzi o zwykłe przeziębienie. Tymczasem w najprostszych metodach są najskuteczniejsze sposoby by i ten smutny okres przebiegał inaczej. Dziś podzielę się z Wami wnioskami zebranymi z wieloletnich obserwacji. Czy chorobie można pomóc? Oczywiście, że tak!
Proste techniki spowodują, że zmienisz swój punkt widzenia choroby. To z kolei wpłynie na jej przebieg i efekt terapeutyczny. Niezależnie od tego, czy leczysz się u lekarza, u zielarza czy naturopaty, możesz ten proces wzbogacić i sprawić by stał się zupełnie inny. Magia? A może tylko wrodzona ludzka skłonność, do nieustannego komplikowania sobie życia? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam każdemu czytelnikowi do indywidualnych rozważań. Jeśli chorujesz, lub z Twoim najbliższym otoczeniu jest ktoś, kto choruje – podziel się tą informacją. My w Arche-Lab jesteśmy przygotowani na pomoc każdemu.

Pasożyty – co o nich wiemy?

Są bardzo groźne, i potrafią zatajać swoją obecność nawet przez wiele lat. Gdy dają o sobie znać, często okazuje się, że wywołały prawdziwe spustoszenie w zakażonych narządach.
Są także biologicznym fenomenem. Cykl rozwojowy niektórych z nich budzi zachwyt i podziw. Po pasożytach moglibyśmy nie spodziewać się, że zdolne są wprawić w zachwyt i przerażenie jednocześnie, nawet naukowców.
To jednak się dzieje….

Uzdrawiacze i uzdrawiani

Fenomeny uzdrawiania przejawiają się wśród ludzi w każdej kulturze i społeczności.
Prawie każdy miał na swojej drodze życia do czynienia z uzdrowionym lub z uzdrowicielem.
Popularyzacja tej wiedzy wynika także z rozwoju technologii. Internet zapewnia nam nie tylko opisy ale realne uzdrowienia na ścieżce video.
Pomimo takiego stanu rzeczy wciąż są tacy, dla których nawet taki realny obraz uzdrowień jest oszustwem. Wierzyć? – Nie wierzyć? Odpowiedź na to pytanie pojawić się może we wnętrzu każdego z nas w oparciu o świadomy lub nieuświadomiony umysł.
W swoim artykule przeanalizowałem jedną z metod samoleczenia w oparciu o naukowe dowody badań nad emocjami. Zapraszam do wspólnej dyskusji.

Przewiń do góry